Tilaus- ja lahjapalvelu sekä palvelupiste

Tilauspalvelu

Helpotusta arkeen

Helsingin keskustan Stockmann Herkun tilauspalvelusta voit tilata kaikkia Helsingin keskustan tavaratalon Herkun valikoiman tuotteita, mukaan lukien palvelutiskien tuotteet. Kuljetuspalvelumme toimii Helsingin, Espoon, Kauniaisten ja Vantaan alueilla. Tuotetilauksia voi tehdä myös Herkun palvelupisteessä.

Tilaa tästä

Herkun tilauspalvelujen yhteystiedot:

Helsingin keskustan Stockmann Herkku
puh. (09) 121 3515
herkkutilaus@sok.fi

Tapiolan Stockmann Herkku

herkkutilaus.tapiola@sok.fi

Jumbon Stockmann Herkku

herkkutilaus.jumbo@sok.fi

Itiksen Stockmann Herkku

herkkutilaus.itis@sok.fi

Turun Stockmann Herkku

herkkutilaus.turku@sok.fi

Tampereen tavaratalo

puh. 010 767 1750

Herkkutilaus.tampere@sok.fi

Palvelupiste

Helsingin keskustan Herkun palvelupisteen kautta voit tehdä tuotetilauksia. Sieltä saat myös reseptejä sekä tietoa tuotteista ja niiden käyttömahdollisuuksista. Juhlien ruokatarjoilun järjestät kätevästi tilaamalla sen palvelupisteen kautta. Herkkukeittiö huolehtii ruokien valmistuksesta ja tilauspalvelu toimittaa valmiit ruokalajit juhlapaikalle.

Tee esimerkiksi kakkutilauksesi Stockmann Herkussa vähintään kolme arkipäivää ennen toimitusta, viimeistään klo. 12. Tilauksesi on noudettavissa maanantaista lauantaihin tavaratalon aukioloaikoina. Pidätämme oikeuden muutoksiin hinnoissa ja talokohtaisissa valikoimissa. Selaa kakkukuvastoa tästä.

Helsingin keskustan tavaratalon Herkun palvelupisteelle osoitetut tiedustelut ja tarjouspyynnöt osoitteella htherkkuosastonpalvelupiste@sok.fi tai puhelimitse (09) 121 3456.

Tuotetilaukset muissa Herkuissa

Tapiola (09) 121 2240
Itis (09) 121 4759
Jumbo (09) 121 2502
Turku 046 876 1739
Tampere 010 767 1750

Lahjapalvelu

Herkun lahjapalvelun kautta voit tilata lahjansaajan toiveita ja tarpeita vastaavan herkkulahjan. Herkkulahjojen räätälöinti- ja suunnittelupalvelusta veloitetaan 100€ palvelumaksu. Ota yhteyttä ja pyydä tarjous!

Yhteystiedot

Stockmann
Helsingin keskusta
Herkun lahjapalvelu
PL 220, 00101 Helsinki
Sähköposti: herkunlahjapalvelu@sok.fi

Puhelin 09-121 3481, puhelinpalvelu avoinna ma–pe 9–15

Herkkulahjoja voit tilata myös muista Herkuista

Itis, (09) 121 4759
Tapiola, (09) 121 2240
Jumbo, (09) 121 2502
Turku, 046 876 1739
Tampere, 010 767 1750